54 راه برای کشف استعداد های پنهان

 

54 راه برای کشف استعداد های پنهان

 

 

این روزها پیداکردن کار خودش مهارتی شده که از دست همه برنمی آید و همین که یک کار را پیدا کنی کافی به نظر می رسد. اما حقیقت آنست که هر کسی را بهر کاری ساخته اند و اگر شغل مناسب خودت را پیدا نکنی مسلما در طولانی مدت متضرر خواهی شد.

 

به گزارش بانکی دات آی آر، استعداد یابی شغلی پدیده ایست که از یافتن شغل اهمیت بیشتری دارد اما این روزها به دلیل شرایط کار و نیروی انسانی کمتر مورد توجه قرار می گیرد .

 

استعداد یابی شغلی

طیف وسیعی از متقاضیان کار متاسفانه از قابلیتها واستعدادهای خود اطلاع کافی نداشته وبه همین خاطر اعتماد به نفس کمی جهت اخذ شغل مورد نظر دارند و از طرف دیگر هیچگاه این قابلیتها در زمان مصاحبه های شغلی ویا تنظیم رزومه و... ابراز نمیشود. از سوی دیگر عمده دلایل تغییر شغل و یا ریزش نیروهای انسانی درسازمانها عدم شناخت قابلیتها واستعدادهای موجود منابع انسانی میباشد.

 

هرکسی استعدادی دارد. شاید استعداد شما پاشیدن شیر از دماغتان باشد...اما هرچه که باشد این هم استعدادی است. و تقریباً از همه استعددها می شود پول درآورد. کلید کار این است که آن استعداد پنهانتان را پیدا کنید و بعد آنرا به شکل یک بیزنس دربیاورید. متاسفانه خیلی ها در آن قسمت پیدا کردن استعداد درجا می زنند. به همین خاطر در این مقاله 55 راه برای پیدا کردن استعدادهای پنهانتان معرفی می کنیم تا کار برایتان ساده تر شود.

 

شماره دو این گزارش را اینجا ببینید

1. متاسفم، هیچ بهانه ای پذیرفته نیست.

اول ببینید که با پیدا نکردن استعدادهایتان چه منافعی نصیبتان می شود. مثلاً فرض کنید که شدیداً از امتحان کردن چیزهای جدید واهمه دارید چون ممکن است عمل نکند، پس اجازه ندادن به شکوفایی استعدادتان بهانه ای برای عدم موفقیتتان است. شاید هم راحت ترید که مشکلاتتان (خستگی، بی پولی) را گردن کسان دیگر یا چیزهای دیگر بیندازید؟

وقتی بفهمید که با نشناختن استعدادهایتان چه چیزی عایدتان می شود آنوقت خیلی راحت تر می توانید آن عقاید و باورهای قدیمی درمورد خودتان را دور بریزید و به سمت ایده های جدید گرایش پیدا کنید.

 

لطفا به ادامه مطلب بروید.

 


مهارت آموزی_19